Zbiornik wodny piękny

Każda głowica pasuje do innego rodzaju zbiornika. Ten fakt zdaje się być ignorowany przez właścicieli zbiorników. Część z nich chciałaby, aby narzędzie przez nich kupowane było uniwersalne. A przecież tak się nie da, skoro zbiorniki są różne.

Cześć zbiorników możemy myć z wykorzystaniem bardzo wysokiego ciśnienia, a część nie. Część posiada nietypowe zakrzywienia, inne będą idealnie płaskie. Trudno w tej sytuacji mówić o uniwersalności. Niestety, niektórzy klienci tego nie rozumieją.

Jakie parametry trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie głowic i turbin myjących?

Istotne jest przede wszystkim materiał, z którego wykonana została głowica. Może nie dla samego procesu czyszczenia, bo zbiornikowi raczej obojętny jest materiał, z którego tryska woda, ale chodzi tu o trwałość. Zakupu głowicy wykonanej z byle czego nie można traktować w charakterze długoterminowej inwestycji.

Kolejnym parametrem jest rozmiar zbiornika. Każdy zbiornik będzie miał inne wymiary. Dobranie zbyt małej (dokładnej) głowicy umożliwi nam zachowanie niezwykłego poziomu czystości, ale tylko fragmentu, gdyż nie będzie w stanie (w sensownym czasie) wymyć całego zbiornika. A zatem głowica musi być odpowiednio duża.

Jeszcze inną, istotną sprawą jest rodzaj zanieczyszczenia. W zależności od jego składu chemicznego i typu (mogą być to glony, mogą być jakieś naloty, rdza, a może jeszcze coś innego), będziemy dobierali różny preparat czyszczący. Preparat ten będzie miał różną gęstość. Jeżeli dobierzemy głowicę zbyt małą, będziemy musieli zwiększyć ciśnienie do astronomicznych wartości. Lepsze głowice np. PNR Polska z pewnością wytrzymają takie traktowanie, ale skróci to okres ich eksploatacji.

Ostatnim parametrem godnym uwagi to temperatura. Jeżeli chcemy wymyć wodą pod ciśnieniem zbiornik, w którym przechowywane są substancje typu płyny chłodnicze, które są płynne w ujemnych temperaturach, nasza głowica musi być również zdolna do wyrzutu takiej cieczy. W takich sytuacjach przyda się atomizer. Tylko czy można wyczyścić coś mgiełką? To już pytanie otwarte do specjalistów od dysz wodnych. Szczegóły można przeczytać tutaj http://www.dysze-wodne.pl/mycie-zbiornikow.html

Rekomendowane artykuły