Jaką nawierzchnię sportową stosować na boiskach wielofunkcyjnych

Budowa boisk wielofunkcyjnych staje się coraz bardziej popularną inwestycją w Polsce. Boiska wielofunkcyjne zazwyczaj budowane są przy szkołach, przy ośrodkach sportowych. Jak każdy rodzaj obiektu sportowego, boiska powinny być funkcjonalne i w pełni bezpieczne.

Pomocny w tym okazuje się wybór odpowiedniej nawierzchni sportowej. Jej wybór powinien być podyktowany między innymi: rodzajem boiska sportowego (do jakich gier dedykowane jest boisko), jak duże docelowo będzie boisko, dla kogo będzie przeznaczone boisko (dla dzieci czy dla dorosłych).

Nawierzchnie sportowe na boiska wielofunkcyjne

Boiska wielofunkcyjne jak ich sama nazwa wskazuje dedykowane są do uprawiania rożnych dyscyplin sportowych. Najpopularniejsze są jednak te, które służą do gry w pikę nożną i koszykówkę. Na tego typu boiskach przeważnie instalowane są nawierzchnie z polipropylenu. Ten nowoczesny typ nawierzchni montowany jest również na innego typu boiskach np. do tenisa, do siatkówki. Nawierzchnie sportowe z polipropylenu posiadają wysoki stopień elastyczności – ten aspekt wpływa jak najbardziej na komfort użytkownika boiska. Nawierzchnia skutecznie amortyzuje również różnego typu upadki.

Nawierzchnia łatwa w pielęgnacji

Każdy rodzaj boiska powinien być co jakiś czas poddawany zabiegom renowacji, nie bez znaczenia jest również regularna pielęgnacja. Czyszczenie boisk wielofunkcyjnych nie należy do łatwych, szczególnie że są to obiekty duże. Stąd też wybór odpowiedniej nawierzchni może wiele ułatwić – dla przykładu nawierzchnie z polipropylenu nie należą do wymagających jeśli chodzi o pielęgnacje.

Więcej na temat nawierzchni sportowych na stronie: Courty.pl

 

 

 

Rekomendowane artykuły