Czym są i jak działają motoreduktory?

motoredduktor

Motoreduktory, składające się z silnika elektrycznego oraz przekładni mechanicznej odpowiadającej za wprawienie w ruch całego układu oraz przeniesienie napędu na całej jego długości, to niewielkie urządzenia, które charakteryzuje wytrzymałość i wydajna praca. Co musisz wiedzieć na temat motoreduktorów? Jakie są ich rodzaje? W jaki sposób działają motoreduktory? Tego wszystkiego dowiesz się z treści poniższego artykułu – zapraszamy do lektury!

Motoreduktory – budowa

Zbudowane z przekładni mechanicznej i silnika elektrycznego motoreduktory są niezwykle istotnymi urządzeniami w dziedzinach takich jak automatyzacja oraz utrzymanie ruchu w zakładach przemysłowych oraz związanych z produkcją. Motoreduktory charakteryzują się różną budową i to ona wpływa na ich zastosowanie a także uszczegóławia jakim są rodzajem. Wyróżnia się urządzenia takie jak:

  • motoreduktor walcowy,
  • motoreduktor płaski,
  • motoreduktor ślimakowy,
  • motoreduktor planetarny.

Rodzaj motoreduktora zależy stricte od jego budowy i rodzaju przekładni mechanicznej wchodzącej w jego skład.

Jak działa motoreduktor?

Motoreduktor połączony z silnikiem elektrycznym wprawia w ruch cały zespół urządzeń znajdujących się w układzie napędowym umożliwiając przy tym osiągnięcie niezwykle wysokiego przełożenia bez obaw o uszkodzenie zespołu urządzeń. Zamknięte w szczelnej, odpornej na niesprzyjające warunki (takie jak wysokie temperatury, kontakt z wilgocią i środkami chemicznymi) obudowie motoreduktory charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi, niewielkim rozmiarem a także wydajnością pracy. Zbudowane ze stali i innych wytrzymałych metali podzespoły wchodzące w skład motoreduktorów są gwarancją ich wydajności.

Jakie motoreduktory wybrać? Sprawdź ofertę STM Polska!

Motoreduktory, które bez wątpienia zasługują na uwagę to przede wszystkim te oferowane przez rzetelnych producentów, takich jak STM Polska. Wieloletnie doświadczenie STM Polska umożliwiło przedsiębiorstwu dopracowanie oferowanych przez nie motoreduktorów czyniąc je najwyższej jakości podzespołami spełniającymi oczekiwania najróżniejszych branży. Oferowane przez STM Polska motoreduktory to niezawodne urządzenia, które fenomenalnie spiszą się nawet w nawet bardzo trudnych warunkach pracy. Przekonaj się i zajrzyj na stronę https://stmpolska.pl/motoreduktor-motoreduktory.html by dowiedzieć się co mają do zaoferowanie motoreduktory STM!

Rekomendowane artykuły