Oprawa łożyskowa, dzielona to nie tylko redukcja kosztów

oprawy łożysk dzielone

Części do maszyn to istotne elementy, dzięki którym wiele konstrukcji może w ogóle funkcjonować. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nikt z nas nie wyobraża sobie aktualnie życia bez ułatwień. Procesy produkcyjne polegają głównie na działaniu maszyn. Oprawy dzielone są dedykowane do łożysk kulkowych, baryłkowych i wielu innych. Aplikuje się je na wale przy wykorzystaniu tulei, ale także bezpośrednio. Oprawa łożyskowa, dzielona zapewnia szybki i łatwy montaż dla wcześniej połączonych wałów. Dodatkowym atutem dla tego typu aplikacji jest również bezproblemowa wymiana smaru.

Dlaczego warto inwestować w oprawy łożyskowe?

Powodów jest kilka. Praca z łożyskami dzielonymi to oczywisty wybór, który w dużej mierze redukuje koszty produkcyjne. Zastosowanie odpowiednich części umożliwia także skrócenie przestojów wymaganych do przenoszenia sprzętu lub wymiany łożysk. Dzięki temu pracownicy mogą skupić się na wykonywaniu zadań, a nie przejmowaniu się niedopracowanym sprzętem.

obudowy łożysk dzieloneDo czego służą oprawy łożyskowe?

Komponenty w postaci tego rodzaju obudowy są zazwyczaj stosowane w wielu rodzajach aplikacjach, szczególnie w takich, które wymagają użycia łożysk w trudno dostępnych miejscach. Na przykład wzdłuż wału liniowego. Pozwala to na wygodny i bezpieczny montaż wokół wałów. Dzielone łożyska stanowią również wszechstronne rozwiązanie w wielu typach obiektów. Zatem zastosowanie tych aplikacji jest szerokie i może przydać się nie tylko w ramach produkcji.

Obudowy łożysk – dzielone

Dzięki producentowi Polmech możesz uzyskać solidne i skuteczne obudowy łożysk dzielonych. Chronią łożyska przed zanieczyszczeniami i utrzymują odpowiedni stopień smarności. Udoskonalają one parametry pracy, eksploatację oraz zapewniają opłacalność. Za pomocą sklepu internetowego – Polmech będziesz w stanie zgromadzić wiele niezbędnych elementów do maszyn. Trwałe i sprawdzone rozwiązania wielu problemów. Obudowy łożysk, dzielone to podstawowe części dla wyposażenia różnego rodzaju konstrukcji wykorzystujących wały.

Rekomendowane artykuły