Jak zabezpieczać konstrukcje stalowe przed korozją?

Konstrukcje stalowe wykorzystywane są w różnych dziedzinach gospodarki. Coraz częściej widywane są również w miastach. Prawdopodobnie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak wiele oferują nam konstrukcje stalowe, pytanie brzmi jednak co zrobić, by te służyły swoją funkcjonalnością jak najdłużej? Dobrze wykonany projekt zapewnia bezpieczeństwo użytkowników hali stalowych oraz innych konstrukcji wykonanych z tego materiału jednak narażone na niekorzystne warunki pogodowe konstrukcje stalowe potrzebują ochrony przed wpływem deszczu.

Produkcja konstrukcji stalowych a zabezpieczenia antykorozyjne

Tak naprawdę wpływ korozji na konstrukcje stalowe można próbować ograniczyć, poprzez należyte jej zabezpieczenie, już na etapie produkcyjnym. Produkcja konstrukcji stalowych wykonywana jest w zgodzie z projektem wykonywanym przez upoważnioną do tego jednostkę – projekt ten uwzględnia nie tylko kształt i wymiary konstrukcji ale również materiały, z których ta zostanie wykonana. W celu zabezpieczenia konstrukcji stalowych przed korozją jednym z pierwszych, powziętych kroków powinno być wybranie materiałów niepodatnych na wpływ rdzy lub korozji i zakomunikowanie takiej potrzeby osobie wykonującej projekt. Oczywistym jest, że produkcja konstrukcji stalowych pozwala na wykonanie niemal dowolnych form – chcąc jednak zabezpieczyć się przed negatywnym wpływem wilgoci na konstrukcję warto uwzględnić konieczność wykorzystania prostych form, w których zagłębieniach nie będą zbierać się ciecze. Jeszcze innym sposobem na zabezpieczenie antykorozyjne jest ochrona organiczna. W takiej sytuacji wytwórnia konstrukcji stalowych, podczas realizacji zamówienia, pokrywa wykonywane konstrukcje stalowe farbami, lakierami lub też powłokami metalicznymi (z cyny, miedzi, niklu czy też chromu).

Zabezpieczone konstrukcje stalowe – zalety antykorozyjności

Konstrukcje stalowe, których zleceniodawcy pokuszą się o właściwe, wielostopniowe zabezpieczenie ich przed wpływem korozji z pewnością cieszyć się będą większą trwałością. Wykonywane z myślą o konieczności zabezpieczenia, przed wpływem korozji, konstrukcje stalowe są bardzo starannie wykonane w celu uniemożliwienia zbierania się cieczy lub płynów w nawet najdrobniejszych zagłębieniach. Warto uwzględnić to, że konstrukcje stalowe są narażone nie tylko na działanie deszczu czy też opadów śniegu – wiele z nich narażone jest również na działanie wód gruntowych, które w niektórych rejonach Polski, naprawdę skutecznie nawadniają ziemię. To one skutecznie przyspieszają proces korozyjny dlatego niezwykle ważnym jest, by konstrukcje stalowe, które użytkowane będą w przemyśle (szczególnie chemicznym, który ma niezwykle silny wpływ na atmosferę), na terenach o wilgotnym gruncie lub w pobliżu wody (szczególnie słonej) były, w należyty sposób, zabezpieczone przed wpływem korozji. Gwarantuje to nie tylko większą trwałość konstrukcji ale również bezpieczeństwo jej użytkowników.

Wytwórnia konstrukcji stalowych z zabezpieczeniem antykorozyjnym

Produkcja konstrukcji stalowych z zabezpieczeniem antykorozyjnym wymaga doświadczenia oraz dobrze wyposażonego parku maszyn, który umożliwi przeprowadzenie tego zabiegu. Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon to rzetelny producent konstrukcji stalowych. Spośród najbardziej rozpoznawalnych realizacji firmy Zekon wymienić należy katowickie EC1 i dworzec PKP a także gliwicki dworzec kolejowy. Sprawdź ofertę wytwórni konstrukcji stalowych Zekon na stronie https://www.zekon.pl/pl/start/ – Zekon wykonuje konstrukcje stalowe dla energetyki, przemysłu a także sektora usług.

Rekomendowane artykuły