Na co zwrócić uwagę wybierając kolektor danych?

kolektor danych

Prowadzenie sklepu, obsługiwanie magazynu czy zarządzanie centrum logistycznym nie byłoby dziś możliwe bez wykorzystania urządzeń do obsługi baz danych. Podstawowym urządzeniem w tym zakresie jest kolektor danych. Jak wybrać odpowiedni do miejsca w jakim będzie on wykorzystywany i na co zwrócić uwagę?

Kolektory danych – charakterystyka

Kolektory danych są to komputery mobilne do obsługiwania bazy produktów. Ten rodzaj urządzenia posiada czytnik kodów oraz wyświetlacz. W zależności od typu wyświetlacza może on oferować dodatkowe funkcje. Kolektory danych wykorzystuje się do zliczania wszystkich produktów, podczas inwentaryzacji, do prowadzania dostaw i do wielu innych czynności.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolektor danych?

Wyświetlacz

Kupując kolektor danych waro zwrócić uwagę na rodzaj wyświetlacza. Proste kolektory batchowe, tekstowe, posiadają wyświetlacze LCD liniowe, są też kolektory z ekranami dotykowymi, również takimi niezwykle wyrazistymi, pozwalającymi na pracę w trudnych warunkach.

Elementy dodatkowe

Część kolektorów danych może być rozszerzona o klawiaturę, która ułatwia pracę zwłaszcza go potrzeba wpisywać wiele danych. Innymi elementami dodatkowymi są uchwyty, które zwłaszcza na halach produkcyjnych i w przemyśle są niezwykle przydatne.

Obsługa modułów LTE, WI-FI

Część kolektorów danych umożliwia łączenie za pomocą LTE, WI-Fi. Jest to przydatne urządzenie gdy potrzeba połączenia z serwerem.

Dodatkowa ochrona

Dodatkowa ochrona jest szczególnie istotna w przypadku kolektorów wykorzystywanych w przemyśle i produkcji. Taką ochronę posiadają kolektory przemysłowe. Są one odporne na działanie kurzu, wiatru oraz niskich temperatur.
Niektóre kolektory są specjalnie przystosowane do pracy w gastronomii czy szpitalach.

Możliwości

Nie każdy kolektor danych będzie wstanie obsługiwać dużą bazę produktów. Proste kolektory batchowe nie sprawdzą się w przypadku dużych centrów logistycznych. W tym przypadku lepiej sprawdzą się kolektory PDA lub magazynowo-logistyczne.
Więcej na temat kolektorów danych przeczytacie na stronie https://www.torell.pl/produkty/4/0/0/0/kolektory-danych

Rekomendowane artykuły