Dźwigi mogą być używane w procesach budowlanych do podnoszenia lub opuszczania obiektów i przenoszenia ich w poziomie. Mają wiele zastosowań, ale najczęściej występują w budownictwie, a także w przemyśle produkcyjnym, w którym znajduje się ciężki sprzęt.

Dźwigi budowlane to maszyny najbardziej popularne na placach budowlanych jednak nie każda firma ma je w swoich zasobach. Jest to sprzęt, który generuje duże koszty, chcąc użytkować dźwigi trzeba stale dbać o ich konserwację, należy zatrudnić operatora, firma musi także dysponować miejscem w którym przechowa maszynę w momencie kiedy nie będzie użytkowana.

Popularna usługa wynajmu

Wynajem dźwigów jest usługą zdecydowanie bardziej popularną niż zakup. Nie każda firma budowlana ma na fundusze na zakup własnej floty. Wynajem nie jest drogą usługą może sobie pozwolić na nią niemal każda firma. Dźwigi, które oddawane są w formie wynajmu, zazwyczaj to maszyny w pełni sprawne, certyfikowane, wynajmując podnośnik nie musimy przejmować się, jeśli wystąpi awaria itd. Nie musimy zatem martwić się że dostaniemy maszynę, która nie będzie spełniać naszych wymagań. Co więcej usługi wynajmu już są na tyle popularne, że w każdym czy to większym czy mniejszym mieście możemy z nich skorzystać. Największe zainteresowanie wynajmem maszyn dźwigowych można zaobserwować w regionach w których najwięcej się buduje, nie może tutaj zabraknąć chociażby Śląska (Żory, Katowice, Rybnik).

logoroj

Roj Rudolf – usługi wynajmu dźwigów

Zakup – wariant dla dużych firm

Nie każdej firmie opłaca się korzystać się z wariantu wynajmu. Duże firmy budowlano- remontowe wolą zakupić swoje własne maszyny. Trudno byłoby sobie wyobrazić, że firma która ma kilkadziesiąt zleceń polega tylko na usłudze wynajmu. Duże firmy muszą skrupulatnie pilnować terminów wykonywanych zleceń. Zatem najlepiej kiedy specjalistyczne maszyny mają na własny użytek.

 

Rekomendowane artykuły