Rodzaje parapetów zewnętrznych – to warto wiedzieć

Parapety wewnętrzne od producenta Luxstal

Wybór i montaż parapetów zewnętrznych nie należy do najłatwiejszych tak jak się to może wydawać. Trzeba bowiem pamiętać, że parapety zewnętrzne pełnią nie tylko funkcję wizualną, ale także praktyczną. Parapety zewnętrzne mają za zadanie chronić elewację podokienną przed czynnikami atmosferycznymi i zewnętrznymi. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego parapetu. Jakie rodzaje można wyróżnić i gdzie zamówić? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Rodzaje parapetów zewnętrznych

Na rynku można obecnie spotkać wiele rodzajów parapetów. Dobierając je do swojego domu czy mieszkania należy zwrócić uwagę na właściwości jakie one mają.
Wśród najbardziej popularnych zaliczyć można między innymi:
Parapety aluminiowe, które są bardziej trwałe od stalowych, ale też droższe. Aluminium nie jest podatna na korozję. Warto zauważyć, że parapety aluminiowe świetnie znoszą zmienne warunki atmosferyczne i nie brudzą się. Ciekawą sprawą jest fakt, że parapety aluminiowe nie powodują hałasu podczas opadów deszczu. Dzięki temu idealnie nadają się od zewnętrznej strony pokoju u dziecka. Parapety stalowe są również bardzo wytrzymałe, ale mogą łatwo się korodować i niszczyć.
Parapety z kamieni naturalnych, na przykład: granitowe czy też piaskowe są trwałe a do tego dość estetyczne.

Montaż parapetów zewnętrznych

Montując parapety zewnętrzne warto zwrócić uwagę na szczegóły. Chodzi oto, aby wystawić je na około 5cm poza ścianę. Dzięki temu można ochronić elewację przed zaciekami, które powstaja w czasie deszczu. Warto zwrócić uwagę, że parapet zewnętrzny uchroni także przed przesiąkaniem wody w miejsce, które łączą okna z murem. Montaż parapetów zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych warto przekazać profesjonalnej firmie. Podobnie jest z zakupem parapetów. Godnym zaufania jest producent parapetów zewnętrznych Luxstal. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów, koniecznie zajrzyj na stronę internetową pod linkiem: https://luxstal.pl/

Rekomendowane artykuły