Sygnalizatory alarmowe na straży bezpieczeństwa

Systemy przeciwpożarowe powinny być wdrażanie nie tylko w budynkach użyteczności publicznej ale również w prywatnych lokalach mieszkalnych. Kompletując urządzenia ppoż na pewno warto mieć na uwadze instalację sygnalizatorów. W zależności od tego jaki rodzaj ochrony chcemy sobie zapewnić możemy wybierać sygnalizatory optyczne i akustyczne, sygnalizatory wewnętrzne i zewnętrze. 

Wybierz urządzenia, które spełnią swoją funkcję

Planując wdrożenie jakiegokolwiek systemu ppoż dobrze jest posiadać odpowiednią wiedzę w tym temacie. Przydatna może okazać się również pomoc specjalisty ds. ppoż. Wybór sygnalizator alarmowego nie jest taki oczywisty jak mogłoby się wydawać. Musimy uwzględnić schemat podłączenia, docelowy montaż (czy będzie mocowany na zewnątrz budynku czy wewnątrz).

Sygnalizator akustyczny czy optyczny?

Sygnalizatory ppoż ostrzegają o wystąpieniu zagrożenia pożarowego. Dużą popularnością cieszą się sygnalizatory alarmowe ppoż montowane w domach – mowa tutaj o sygnalizatorach zewnętrznych i wewnętrznych.

Przy wyborze sygnalizatora na pewno musimy uwzględnić jego sposób montażu. Nie bez znaczenia jest również sposób działania. Sygnalizatory z uwagi na sposób alarmowania dzielą się na akustyczne i optyczne. Jeśli mamy w planach skompletowanie w pełni funkcjonalnego systemu ppoż zdecydujmy się na zakup sygnalizatora optyczno akustycznego. Ten sprawdzi się świetnie jako urządzenie alarmujące. W sytuacji pojawienia się pożaru sygnalizatory akustyczne wydają dźwięki alarmujące o zaistniałym zagrożeniu. Natomiast sygnalizatory optyczne wydają sygnał świetlny.

Przy wyborze sygnalizatora pomocna okazuje się specyfikacja produktowa. Na stronie producenta W2 (https://w2.com.pl)  znajdziemy bogatą ofertę sygnalizatorów do wielu zastosowań. Sygnalizatory optyczne, sygnalizatory akustyczne oraz sygnalizatory, które zostały wyposażone w obie te funkcje. Wybierz sygnalizator optyczny, akustyczny jako element systemu ppoż do swojego domu.

 

 

 

 

Rekomendowane artykuły