Towary i ich magazynowanie. Sprawdź alternatywne metody przechowywania

Alternatywne opcje przechowywania, gdy magazynowanie jest niedostępne może okazać się w wielu sytuacjach ratunkiem. Sprawdź co konkretnie mamy na myśli.

Pojemniki siatkowe

W przypadku małych ilości pojemniki o długości 6 lub 12 metrów mogą służyć jako alternatywne obiekty magazynowe. Pojemniki oferują mocną i wodoodporną konstrukcję. Są łatwe do zabezpieczenia i transportu. Z drugiej strony mogą mieć słabą wentylację, co prowadzi do wysokich temperatur i wilgotności. Lekki dach nad kontenerem obniża temperaturę pod wpływem światła słonecznego. Pojemniki siatkowe możesz nabyć od producenta Stalbox

pojemnik siatkowy

Namiot i hale namiotowe

Hala namiotowa to duży namiot przeznaczony do przechowywania. Słabością hali namiotowej jest bezpieczeństwo. W przypadku wody deszczowej potrzebny jest skuteczny drenaż wokół namiotu.  Aby uniknąć błota, na drogach dojazdowych i okolicy należy użyć żwiru lub lekkiego betonu. Jeśli to możliwe, umieść namiot na suchej, płaskiej powierzchni na wysokim podłożu, aby uniknąć powodzi.

Przechowywanie awaryjne towarów

Przez krótki czas i jeśli nie zostanie znalezione lepsze rozwiązanie, można zastosować przechowywanie awaryjne. Minimalny wymagany materiał to folia z tworzywa sztucznego i drewno. Przygotuj płaską powierzchnię z drenażem wody deszczowej.

Jeśli to możliwe, rozprowadź żwir na powierzchni. Połóż plastikową folię na spłaszczonym podłożu. Umieść drewniane palety na folii z tworzywa sztucznego i ułóż przedmioty na paletach. Przykryj wierzchnią folią plastikową, aby chronić przedmioty przed słońcem i deszczem. Regularnie usuwaj wierzchnią folię plastikową w celu wentylacji. To rozwiązanie jest dopuszczalne tylko przez krótki okres, na przykład jednorazową dystrybucję.

Do prawidłowego zarządzania zapasami niezbędny jest prosty sprzęt, taki jak:

  • podstawowe artykuły papiernicze, taśma klejąca, kalkulatory i artykuły biurowe (np. szafa archiwizacyjna z zamkiem)
  • tabele przeliczeniowe (wagi, miary i objętość)
  • wyposażenie bezpieczeństwa, w tym apteczka, piasek, wiadra, siekiery i odpowiednie gaśnice
  • opakowania (pojemniki siatkowe, kosze metalowe, palety)
  • sprzęt do naprawy uszkodzonych opakowań
  • narzędzia do otwierania i zamykania skrzynek
  • materiały czyszczące
  • pułapki na gryzonie
  • komputer dla magazynu centralnego.

 

Rekomendowane artykuły