Zawory pneumatyczne kołnierzowe – zawory nierdzewne – na co zwrócić uwagę?

Zawory pneumatyczne są innowacyjnym rodzajem zaworów nierdzewnych, które można sterować za pomocą sprężonego medium. Pneumatyka to dziedzina inżynierii, która wykorzystuje wszelkiego rodzaju urządzenia, w których wykorzystuje się sprężone medium – takim właśnie urządzeniem są zawory pneumatyczne kołnierzowe, które są elementem koniecznym w wielu instalacjach. 

 

Zawory pneumatyczne kołnierzowe – charakterystyka 

 

Zawory kołnierzowe służą do regulacji przepływu gazu lub cieczy, a także do blokowania tego przepływu. Dlatego też warto przyjrzeć się bliżej temu elementowi instalacji, aby na pewno wybrać odpowiedni zawór. Zawory kołnierzowe do wody lub gazu to element instalacji, który umieszcza się w połączeniach instalacji. Zawór kołnierzowy nierdzewny – został wyprodukowany ze specjalnej stali nierdzewnej, dzięki czemu jest odporny na działanie np. wody czy złych warunków atmosferycznych. Dzięki temu nie rdzewieje, jest również wyjątkowo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. W tego typu instalacjach warto postawić na sprawdzone produkty, doskonałym przykładem jest sklep TE-HA-BUD, który oferuje tylko zawory nierdzewne kołnierzowe od sprawdzonych producentów: http://www.zawory.com.pl/zawory-pneumatyczne-kolnierzowe,z,18.html

 

Zawory pneumatyczne kołnierzowe – dwu i trójdrożne 

 

Zawory pneumatyczne kołnierzowe dostępne są w wariantach dwu i trójdrożnych. Dzięki temu można dopasować odpowiednie zawory kołnierzowe do potrzeb naszej instalacji. Dzięki temu możemy być pewni, że zawory spełnią swoją rolę. Jeśli chodzi o zawory kołnierzowe, to jak sama nazwa wskazuje – posiadają one specjalny kołnierz – wymagane jest to do konkretnych instalacji. Zawory kołnierzowe pneumatyczne wykorzystywane są w bardzo wielu branżach. Przede wszystkim w przemyśle, hydraulice, ciepłownictwu, ale też w przemyśle spożywczym. Przede wszystkim tego typu zawory doskonale sprawdzą się w przypadku, kiedy nasza instalacja narażona jest na bardzo wysokie lub bardzo niskie temperatury. Tutaj zawory z elementami z tworzywa sztucznego, raczej by się nie sprawdziły, dlatego warto postawić na zawory nierdzewne pneumatyczne z kołnierzem. 

 

Rekomendowane artykuły