Korytka kablowe – ich zastosowanie

Korytka kablowe - produkcja

Głównym zadaniem instalacji elektrycznej jest doprowadzenie prądu z jednego punktu do drugiego. Projektowanie instalacji elektrycznej, powinno się rozpocząć właśnie od zaplanowania dobrej dystrybucji zasilania lub sygnałów do miejsca docelowego.

Koryta kablowe – od kiedy są popularnym rozwiązniem?

Niemalże od początków powstania instalacji elektrycznych musiano zaplanować jak i w czym poprowadzić kable i druty. Jeszcze nie tak dawno kable i przewody w zakładach ciągnięto wewnątrz rur osłonowych. Sprawia to, że obecnie w duża część zakładów nadal posiada bogatą infrastrukturę poprowadzonych równolegle rur osłonowych, które nadal są często stosowane do poprowadzenia instalacji elektrycznej. Niemniej jednak coraz większą popularnością się korytka kablowe. Szczególnie widać to po zakładach przemysłowych w Anglii i Kanadzie. W Polsce korytka kablowe również są już powszechnie stosowane, w większości nowo powstających zakładów.

Zalety korytek kablowych.

Korytka kablowe posiadają niewątpliwie cenne zalety, co sprawia, że powoli zastępują tradycyjne rury osłonowe. Należą do nich: elastyczność w tworzeniu instalacji elektrycznych, prostota ich montażu i demontażu, a także niższe koszty, w porównaniu do innych metod. Ważną cechą korytek kablowych jest możliwość wykonania za ich pomocą skomplikowanych układów i sieci instalacyjnych.

Z czego są wykonane korytka?

Korytka kablowe wykonane są najczęściej z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Rzadziej można spotkać koryta kablowe wykonane z blachy perforowanej lub pełnej. Poza materiałem, z którego są wykonane warto wspomnieć, że zazwyczaj charakteryzuje je wysoka kompatybilność. Decydując się na korytka klablowe warto mieć też świadomość, że szególnie opłacalne są w dużych instalacjach elektrycznych z wieloma metrami przewodów.

Więcej na temat instalacji elektrycznych dowiesz na portalu: http://www.elektryczneinstalacje.eu/instalacje-elektryczne-w-przemysle-352226

 

Rekomendowane artykuły