Bezpieczne magazynowanie. Jak układać towar?

pojemniki metalowe w magazynie

Magazyny to miejsca, których głównym celem jest przechowywanie towarów. Asortyment znajdujący się wewnątrz magazynu może być różny, bliżej nieokreślony. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj produktów jest magazynowany. Rozmieszczenie poszczególnych towarów ma duże znaczenie dla całego procesu. Musimy zachować ostrożność, aby żaden produkt nie uległ zniszczeniu w czasie przenoszenia do innych miejsc. Jak to zrobić?

Po pierwsze. Odpowiednie pojemniki metalowe

Istotą magazynów jest wyposażenie. Miejsca tego typu charakteryzują się dużą przestrzenią pomieszczenia. Z reguły jest to hala magazynowa, która jest podzielona na różne sektory poprzez regały. Wyznaczone ścieżki w postaci wąskich uliczek mają umożliwiać pojazdom transport oraz łatwość w układaniu konkretnych opakowań na regałach. Według nas, towar powinien znajdować się w pojemnikach, które zapewniają bezpieczeństwo. Mogą to być pojemniki wykonane z metalu w formie siatkowej. Taki rodzaj zabezpieczeń jest rozwiązaniem gwarantującym wytrzymałość jak i solidność.

pojemniki metalowePojemniki metalowe, siatkowe

Ten rodzaj pojemników jest jednym z bardziej popularnych. Stabilność i wytrzymałość zapewnia metalowa siatka, która otacza pojemnik z każdej strony. Istotne jest, aby pojemniki metalowe posiadały odpowiednie wymiar, adekwatne do produktów mających znajdować się wewnątrz. Można je używać zarówno do magazynowania jak i transportu. Kolejnym ważnym aspektem jest anty-korozyjność. Metal powinien być dodatkowo pomalowany w sposób zanurzeniowy lub proszkowy. Ewentualnie można zastosować cynkowanie ogniowe i galwaniczne.

Pojemniki metalowe od Stalbox

Nowe wyposażenie w postaci pojemników metalowych możemy znaleźć u producenta Stalbox. Certyfikacja jakości EPAL, możliwość dobrania wymiarów na zamówienie oraz gwarancja wysokiej jakości zabezpieczenia w czasie transportu i magazynowania. Wszystkie informacje względem sprzedaży pojemników metalowych znajdziemy na stronie http://stalbox.pl/.

W jaki sposób układać towar?

To może wydać się oczywiste, ale towar powinien być zawsze układany jeden na drugim w zależności od ciężaru. Cięższe na dole i lżejsze u góry. Ta forma rozmieszczenia zapewni nas o stabilności. Towary powinny znajdować się w pojemnikach metalowych, aby uniknąć potencjalnych zniszczeń.

Rekomendowane artykuły