Korzyści wynikające z przeprowadzenia badań kompatybilności elektromagnetycznej – to warto wiedzieć

Badania kompatybilności elektromagnetycznej

Chcąc wprowadzić dane urządzenie elektryczne lub elektroniczne na rynek projektant lub producent urządzenia powinien pamiętać o przeprowadzeniu badań kompatybilności elektromagnetycznej. Dlaczego? Otóż urządzenia rtv lub agd posiadają zdolność do emitowania i odbierania fal elektromagnetycznych. W związku z tym, mogą zakłócać pracę innym urządzeniom oraz być narażone na zakłócenia przez inne urządzenia. Tego typu zakłócenia mogą powodować zagrożenia w ramach fal elektromagnetycznych dla zdrowia pracowników. Dlatego wykonuje się badania kompatybilności elektromagnetycznej. Zatem jakie jeszcze wyróżniamy korzyści z przeprowadzonych badań i gdzie możemy je wykonać? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie.


Badania emc – korzyści

Jak już zostało wspomniane badania kompatybilności elektromagnetycznej mają na celu zapewnić, że dane urządzenie nie jest w stanie wpływać na inne urządzenia. Badania te są przeprowadzane zgodnie z dyrektywą unijną. Urządzenia czy maszyny, które nie powodują zakłóceń oraz potrafią działać w danym środowisku elektromagnetycznym dają gwarancję sprawnej pracy całego zakładu. Dzięki temu jesteśmy w stanie wyeliminować wszelkie nieporozumienia i zagrożenia jakie mogą występować w momencie zakłóceń danych urządzeń. Warto zauważyć, że na zmianę parametrów mogą wpływać różne czynniki, dlatego przeprowadza się symulację zakłóceń za pośrednictwem zasilacza laboratoryjnego. Tego typu sprzęt pozwala sprawdzić co się stanie z badanym urządzeniem w momencie gdy dojdzie do jakiegoś napięcia.

Gdzie wykonać badania kompatybilności elektromagnetycznej?

Badania kompatybilności elektromagnetycznej należy przeprowadzić w profesjonalnym laboratorium, które wykorzystuje odpowiednia urządzenia do diagnostyki. Na szczególną uwagę zasługuje firma W2, ponieważ wykorzystuje wysokiej jakości sprzęt od sprawdzonych i renomowanych producentów na międzynarodowym rynku. Niemniej jednak to nie jedyne zalety firmy W2. Wieloletnie doświadczenie i wiedza gwarantuje klientom pełną satysfakcję, zrozumienie i obsługę na najwyższym poziomie. Co potwierdza sposób przeprowadzanych badań. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów, sprawdź stronę internetową firmy W2 pod adresem: http://www.w2.bydgoszcz.pl/laboratorium-emc/

Rekomendowane artykuły