Jakie części do koparek wybrać – nowe czy używane?

Części do koparek

Intensywne użytkowanie maszyn budowlanych sprawia, że mocno się one eksploatują. Wiąże się to oczywiście z ich konkretnym zużyciem i koniecznością wymiany danej części. Aby zaoszczędzić na niezbędnych zakupach, wiele osób zastanawia się, czy kupno używanych (ale nie zużytych) części nie byłoby dobrym pomysłem. Co bardziej się opłaca – kupno nowych elementów, czy używanych, które po prostu do końca się “zużyje”? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Weź pod uwagę wszystkie za i przeciw

Wybierając używane części musimy mieć świadomość, że swoje już przeszły. I choć nie są w pełni wyeksploatowane, to zdecydowanie ich okres użytkowania będzie krótszy niż w przypadku nowego produktu. Ponadto decydując się na zakup takiej części, nikt nam nie da gwarancji, ile jeszcze będzie bezproblemowo pracować. Wówczas trzeba przekalkulować, co bardziej się opłaca. Cena używanych części zapewne będzie o wiele niższa niż tych nowych, oryginalnych, ale czy biorąc pod uwagę czas użytkowania danego produktu, nie okaże się, że bardziej opłacalny będzie dla nas jednak zakup nowej części. Regularne wydawanie nawet drobnych sum na używane produkty, w długofalowej perspektywie może okazać się najzwyczajniej nieopłacalne. W przypadku nowego produktu klient otrzymuje gwarancję jakości oraz trwałości produktu.

Nie daj się oszukać

W przypadku części do koparek, które narażone są na intensywną eksploatację, zdecydowanie lepiej postawić na nowe produkty. Wówczas zminimalizuje się ryzyko ewentualnych awarii sprzętu. Dodatkowo używane części często mogą być niewiadomego pochodzenia. Nieuczciwi sprzedawcy wymontowują je z niesprawnego sprzętu i sprzedają, jako jeszcze elementy zdatne do użytku. Trzeba mieć to na uwadze, aby nie dać się oszukać. 

Kupuj u renomowanych dystrybutorów

Kupując nowe części do koparek i innych maszyn budowlanych, warto wybierać znanych i cenionych dystrybutorów, którzy oferują oryginalne części od producentów. Jak wcześniej zostało wspomniane, produkty te posiadają gwarancję, na podstawie której można bez problemu zwrócić lub wymienić niesprawny sprzęt. Osoby poszukujące doskonałej jakości części do koparek, zachęcamy do odwiedzenia strony https://entrack.pl/czesci-do-koparek/. Firma Entrack oferuje oryginalne oraz zamienne części do najpopularniejszych maszyn budowlanych. 

Jakość

Głównym wyznacznikiem naszych zakupów jest jakość. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie, czy na niektórych częściach naprawdę warto oszczędzać? Zwłaszcza, jeśli mają spory wpływ na funkcjonowanie całej maszyny? Wadliwie działający sprzęt nie tylko opóźnia realizację zadań, ale również znacząco wpływa na komfort oraz bezpieczeństwo pracy. 

Rekomendowane artykuły