Podstawowy osprzęt do koparki – co wybrać?

Koparka to jedna z najczęściej użytkowanych maszyn na placu budowlanym. Bez niej nie byłoby możliwe wykonywanie większości prac. Do tego aby koparka mogła być maszyną wielozadaniową konieczne jest jej odpowiednie doposażenie. W jaki osprzęt do koparki należy zainwestować, by stworzyć w pełni sprawną maszynę dedykowaną do prac ziemnych? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Dobrze dobrane łyżki do koparki

Pierwszym i zarazem najważniejszym elementem w który należy zaopatrzyć koparkę są łyżki. Do wyboru mamy między innymi łyżki podsiębierne, łyżki skarpowe, ażurowe, kablowe. Tyle ile modeli łyżek do koparki tyle zastosowań. Bardzo istotne jest to aby konkretny model łyżki do koparki dopasować do rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli w planach jest wykonywanie skarpowania terenu, lub wykonywanie wykopów w twardej ziemi na pewno przydatna okaże się łyżka skarpowa. profesjonalne łyżki do koparek dostępne są w ofercie producenta ZMG – https://zmg.pl/lyzki-do-koparek-klasa-1/

Szybkozłącza

Każda praca, którą wykonuje koparka czy ładowarko koparka jest niezwykle ciężka. Dlatego też konieczne jest zaopatrzenie jej w wydajny i najlepiej mało awaryjny osprzęt. Najwięcej pracy spoczywa na takich elementach konstrukcji jakim jest łyżka i szybkozłacza. Chcąc w szybki i wygodny sposób połączyć łyżki do koparki przydatne okazują się szybkozłącza.

Long reach – ramiona do koparek

W trakcie wykonywania prac budowlanych pojawiają się bardzo często problemy typu: utrudniony dostęp do pogłębiania rowów. Wtedy też przydatne okazują się być przedłużki ramion do koparek. Bardzo często są one określane jako ramiona long reach. Koparka, która została wyposażona w ramiona do long reach może wykonywać prace o większym zasięgu.

 

 

Rekomendowane artykuły