Na czym polega spawanie konstrukcji stalowych metodą MAG 135?

spawanie-mag

Spawanie konstrukcji stalowych to wymagający dużej dokładności proces. Zazwyczaj ma on miejsce w doskonale wyposażonym parku maszynowym umożliwiającym wykonanie dokładnych i estetycznie wyglądających spoin. W zależności od rodzaju wykorzystywanej do produkcji konstrukcji stali stosowane są różne metody spawalnicze. Za najefektywniejsze uznawane jest spawanie MAG, któremu poświęcony jest poniższy artykuł – zapraszamy do lektury!

Spawanie MAG – czym jest?

Spawanie MAG to nazwa procesu, w którym spawanie polega na topieniu metalu prz użyciu topliwej elektrody w osłonie gazów aktywnych odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i utrzymanie ciepła, którego źródłem jest elektroda, na odpowiedniej powierzchni. Ponadto gaz ten pełni również osłonę mającą zagwarantować izolację topionego metalu od atmosfery, co jest kwestią zapewnienia bezpieczeństwa osoby podejmującej się spawania MAG. Spawanie MAG znane jest obecnie jako najwydajniejsza metoda spawalnicza i wykorzystywana jest w znacznej przewadze względem pozostałych technik spawania łukowego (aż 65% w przypadku przemysłu).

Spawanie MAG 135 – niezawodna technika spawalnicza

Spawanie MAG 135 charakteryzuje się wykorzystaniem mieszanki gazów aktywnych składającej się z argonu (82%) oraz dwutlenku węgla (18%). Metoda spawanie MAG 135 polega na stopieniu materiału przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest topliwa elektroda. Spawanie MAG 135 kończy się w momencie odsunięcia elektrody od topionego materiału – wtedy ten zastyga i tworzy trwałą spoinę, której rozłączenie możliwe jest tylko poprzez intencjonalne przecięcie metalu lub ponowne stopienie materiału. W pełni zautomatyzowane spawanie MAG 135 gwarantuje efektywność, dużą dokładność oraz trwałość powstałych spoin.

Spawanie konstrukcji stalowych z wytwórnią konstrukcji stalowych Zekon

Wytwórnia konstrukcji stalowych Zekon specjalizuje się w produkcji prefabrykatów do konstrukcji stalowych oraz wznoszeniu tych budowli. Spawanie konstrukcji stalowych przez wytwórnię Zekon odbywa się w dedykowanym temu przedsięwzięciu wyspecjalizowanym i zautomatyzowanym parku maszynowym. Odbywające się w parku maszynowym Zekon spawanie konstrukcji stalowych to gwarancja wykonania najwyższej jakości konstrukcji spawanych odpornych na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz charakteryzujących się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Sprawdź ofertę firmy Zekon, która specjalizuje się w spawaniu konstrukcji stalowych, na stronie https://www.zekon.pl/pl/oferta/spawanie-konstrukcji-stalowych/ i wybierz usługi świadczone przez specjalistów!

Rekomendowane artykuły