Opryskiwacze rolnicze i ich markowe komponenty

Rolnicze opryskiwacze zawieszane

Rolnik, któremu zależy na wysokiej jakości i jak najniższe awaryjności posiadanych przez siebie urządzeń powinien inwestować w produkty uznanych i renomowanych producentów. Dzięki wysokiej renomie producenta, klient otrzymuje po pierwsze dobry sprzęt, który nie będzie często wymagał serwisowania na skutek zużycia podzespołów, jak np rozpylacze czy belka polowa, a po drugie otrzyma kompletne wsparcie, instruktaż i pomoc. Planując zatem zakup nowych maszyn rolniczych warto rozejrzeć się za rozwiązaniami, które na rynku cieszą się uznaniem. Dotyczy to także opryskiwaczy rolniczych, które wymagają szczególnej obsługi.

Rolnicze opryskiwacze zawieszane

Jakość opryskiwacza ma wpływ na skuteczność oprysków

Zakup najtańszego opryskiwacza może okazać się błędnym wyborem. Niższe koszty inwestycji mogą powodować problemy z kalibracją, szybszym zużywaniem się części zamiennych do opryskiwacza i ogólnie słaba jakością całości urządzenia. Stawiając na rozwiązania sprawdzone otrzymuje się większą pewność, czego wymagają zabiegi opryskiwania roślin na polu czy drzew i krzewów w sadach. Dokładne, wręcz perfekcyjne nanoszenie cieczy z środkami ochrony roślin ma decydujące znaczenie na prawidłowe zabezpieczenie upraw, a w efekcie na ilość zbiorów. Zbyt małe, lub zbyt duże krople cieczy, jak i zła prędkość opryskiwacza, brak stabilizacji belki polowej podczas opryskiwania spowodują zapewne złe rozmieszczenie pestycydów na roślinach i brak odpowiedniego ich zabezpieczenia przed szkodnikami.

Dobrej jakości podzespoły do opryskiwaczy rolniczych

Kupując nowy opryskiwacz, lub modyfikując stary trzeba zwrócić uwagę na podzespoły. Tutaj nie warto oszczędzać. Lepszy komponent da więcej możliwości i będzie pracował stabilniej. Wskażemy na kilka przykładowych producentów sprzętu do opryskiwaczy, których zakup na pewno będzie bezpieczny i jest wskazany. Nie będzie to lista wyczerpująca, ma na celu jedynie wskazania kilku renomowanych marek, działających od lat w branży rolniczej.

Pompy Udor

Udor jest firmą, która produkuje najbardziej uznane w branży pompy wykorzystywane w opryskiwaczach polowych i sadowniczych. Pompy bezawaryjnie pracują transportując ciecz roboczą ze zbiornika do rozpylaczy zamieszczonych na belce. Co ważne, należy zapoznać się ze skutecznością pompy mierzoną w ilości litrów, które może przepompować w czasie jednej minuty. Wartość tę dobiera się głównie do wielkości areału, który podlega opryskaniu.

pompa Udor

Zawory Arag

Arag jest producentem między innymi zaworów, które starują przepływem cieczy. Dzięki zaworom możliwe jest blokowanie przepływu cieczy, otwieranie przepływu, sterowanie ciśnieniem. Zawory mogą być manualne, elektroniczne, sterowane za pomocą komputera.

Rozpylacze Lechler

Lechler jest jedną z największych firm produkujących dysze wodne, rozpylacze, atomizery i tym podobne produkty. Nic dziwnego, że na belkach polowych większości opryskiwaczy znajdują się produkty tej marki. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów i oferują precyzyjną pracę. Wyposażenie własnego opryskiwacze w rozpylacze marki Lechler będzie jak najbardziej wskazane.

Komputer Arag

Komputer jest wyposażeniem, które ułatwia operatorowi opryskiwacza pracę. Z pozycji kokpitu może dzięki niemu sterować włączeniem i wyłączeniem oprysków, sterować ciśnieniem cieczy i innymi aspektami związanymi z opryskami. Arag dla rolnictwa tworzy produkty najwyższej klasy.

Rekomendowane artykuły