Podnośniki towarowe – co musisz o nich wiedzieć

pojemniki metalowe w magazynie

Coraz popularniejszym rozwiązaniem używanym w halach produkcyjnych do transportu góra – dół towarów o dużych oraz małych gabarytach jest podnośnik towarowy. Co powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca przed decyzją o zakupie takiego urządzenia w swoim zakładzie?

Podnośniki towarowe – działanie

Podnośniki towarowe są istotnym elementem każdej hali przemysłowej, przestrzeni magazynowej czy też wielopoziomowego sklepu. Ułatwiają wykonywanie zadań przez pracowników, zapewniając bezpieczny i sprawny transport pionowy towarów. Umożliwiają transport towarów o dużym rozmiarze i masie. Przenoszenie takich elementów ręcznie w wielu przypadkach jest niemożliwe, więc korzystanie z podnośników towarowych bywa niezbędne. Możemy spotkać podnośniki z napędem hydraulicznym przeznaczonym do intensywnego używania oraz podnośniki towarowe z napędem śrubowym, częściej wykorzystywany jako mała winda, stosowana w miejscach o mniejszej częstotliwości użytkowania (od kilku do kilkunastu przejazdów na dobę). Podnośniki towarowe zostały zaprojektowane tak, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo użytkownikom oraz zapewnić sprawną. Wyróżniają się również cichym działaniem, które nie zaburza komfortu pracy osób na hali. Podnośniki znajdują swoje zastosowanie również w branżach logistycznych, chemicznych, farmaceutycznych czy też automotive.

Podnośniki towarowe – gdzie kupić

Na rynku można znaleźć podnośniki dopasowane do potrzeb kupującego. Odpowiednio dobrane pod transportowany ciężar można spotkać platformy o udźwigu 300/600 kg, 1000/1500 kg, a nawet 2000/2500 kg. Niektórzy producenci oferują dopasowanie wymiarów podnośników do indywidualnych potrzeb klienta i dostępnej przestrzeni do użytku. Firma Autoro specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych podnośników i dźwigów towarowych, zwracając szczególną uwagę na niezawodną pracę oraz bezpieczeństwo. Na stronie https://towarowe.autoro.pl/podnosnik-towarowy-up-dinamic dowiesz się więcej szczegółowych informacji na temat dostępnych podnośników.

Rekomendowane artykuły