Wybór osprzętu do koparki w co zainwestować?

Koparki oraz koparko ładowarki to grupa maszyn budowlanych, które można spotkać na placu budowy. To one wykonują zdecydowaną większość robót ziemnych. Bardzo często są angażowane do prac związanych z przenoszeniem urobku, wykonywania wykopów, pogłębiania rowów. Przez wzgląd na specyfikę pracy powinny być to maszyny doposażane w odpowiedni osprzęt.

Łyżki koparkowe – podstawowy osprzęt do koparki

Łyżki koparkowe to podstawowy osprzęt do koparki. To na nich spoczywa większość trudnych i specjalistycznych prac ziemnych. Do wyboru mamy kilka typów łyżek do koparek. Każda z nich dedykowana jest do różnych prac. Łyżka skarpowa (tzw. skarpówka) przydaje się do prac ziemnych na twardym gruncie, dzięki niej można wykonać większość prac na trudnym terenie. Łyżki ażurowe to modele dedykowane głównie do ładowarko koparek. Ten model łyżki sprawdza się świetnie do prac związanych z przenoszeniem urobku.

Przedłużki ramion long reach

Prace ziemne, które wykonuje koparka czy ładowarko koparka mogą dotyczyć zarówno prac  remontowych jak i budowlanych. Z tego względu na łyżkach do koparki nie można poprzestać. Równie ważny jest specjalistyczny osprzęt do koparki jak chociażby ramiona long reach. Chcąc wykonać prace na wyrobiskach zwyczajną łyżką do koparki ciężko jest je zrobić. Tutaj pomocne okazują się przedłużki ramion long reach. Ich zadaniem jest nic innego jak przedłużenie ramienia koparki. Zastosowanie long reach wiele ułatwia, operator nie musi wykonywać swoich prac na krawędzi wyrobiska, może je wykonać w sposób w pełni bezpieczny.

Nowy osprzęt do koparek

Chcąc doposażyć koparkę w solidny i bezawaryjny osprzęt musimy nieco zainwestować. Nie warto decydować się na zakup części zmiennych a już tym bardziej używanych. Na osprzęcie do koparek po prostu nie warto oszczędzać. Raz zakupiony osprzęt posłuży z pewnością wiele lat. Nowy osprzęt do koparek w tym ramiona long reach oraz łyżki do koparek znajdziesz w ofercie producenta ZMG (https://zmg.pl)

 

 

 

 

 

Rekomendowane artykuły