Sygnalizatory alarmowe dla nowoczesnego domu

Budując nowoczesny dom, mamy na uwadze zazwyczaj jego estetykę i ergonomię. W praktyce powinnismy zwrócić uwagę jeszcze na inną kwestię…na bezpieczeństwo. W tym przypadku bardzo użyteczne okazują się wszelkiego rodzaju sygnalizatory alarmowe. Samo określenie alarmowe odnosi się nie tylko do urządzeń alarmujących włamanie. Sygnalizatory alarmowe pomimo swojego nazewnictwa odwołują się do specjalistycznej grupy urządzeń do których należą: sygnalizatory ppoż, sygnalizatory włamania.

Czym sugerować się przy wyborze sygnalizatora?

Sygnalizatory alarmowe to grupa specjalistycznych urządzeń. Musimy więc przy ich zakupie zwrócić uwagę na ich dane techniczne, schemat podłączenia oraz ogólną specyfikację. Wybór sygnalizatora alarmowego nie należy do łatwych szczególnie gdy chcemy wybrać urządzenie, które będzie posiadało dobre parametry techniczne. Przy wyborze sygnalizatora sprawdźmy czy ten posiada wymagana certyfikację w przypadku sygnalizatorów alarmowych powinna to być certyfikacja przez CNBOP-PIB na zgodność z normami EN 54-3, EN 54-23.

Najpopularniejsze sygnalizatory alarmowe

Do najczęściej wybieranych urządzeń sygnalizacyjnych należy zaliczyć sygnalizatory ppoż, sygnalizatory włamania. Każdy z nich różni się nie tylko sposobem działania ale sposobem montażu. Sygnalizatory włamania przeważnie montowane są z zewnątrz budynku. Ten typ sygnalizatorów wysyła komunikaty dźwiękowe lub optyczne lub jedne i drugie (w zależności od wybranego modelu sygnalizatora). Równie popularną grupą urządzeń alarmujących są sygnalizatory zewnętrzne ppoż. Zarówno sygnalizatory ppoż i sygnalizatory włamania można kupić w sprawdzonych sklepach. Bardzo często są to urządzenia kupowane prosto od producenta. Firma W2 to jedna z bardziej znanych jeśli chodzi o produkcje wszelkiego rodzaju urządzeń sygnalizacyjnych. Na stronie W2 duży wybór sygnalizatorów alarmowych w tym ppoż, włamania, sygnalizatory zewnętrzne i do montowania wewnątrz budynku. Specjalistyczne urządzenia sygnalizacyjne w ofercie sklepu W2 znajdziesz na stronie W2.com.pl

 

 

Rekomendowane artykuły