Taśmy stalowe nie tylko dla przemysłu

taśmy ze stali

To co jest „przemysłowe” może też być „nieprzemysłowe”. Jest wiele produktów typowo przemysłowych, np. powstających w walcowniach, hutach, które mają głównie zastosowanie w przemyśle i wielu branżach. Jednak okazuje się, że ogrom z tych produktów ma także bardzo ważne znaczenie dla zwykłych ludzi i są na różne sposoby wykorzystywane.

Jednym z przykładów produktów typowo przemysłowych są taśmy stalowe. Taśmy stalowe są produktami hutniczymi, które wyrabiane są w walcowniach. To tam otrzymują ostateczny kształt, który sprzedawany jest przedsiębiorstwom, które przetwarzają je na dalszych etapach produkcji. Taśmy ze stali sprężynowej mają bardzo szeroki zakres zastosowania w wielu branżach. Wystarczy wspomnieć tylko o motoryzacji, medycynie, budownictwie, logistyce.

Na wstępie określiliśmy taśmy stalowe, jako produkt powstający głównie na potrzeby przemysłu, ale dlaczego można je nazwać nieprzemysłowymi? Otóż taśmy ze stali mają tak szerokie zastosowanie, że pojawiają się nawet w zwykłych zastosowaniach domowych, jak spinacze biurowe. Taśmy ze stali mogą posłużyć jako elementy mocujące np. przęsła ogrodowe do słupków. Możliwości jest naprawdę dużo.

Stal wybiera się wówczas, kiedy potrzeba jest większej pewności mocowania niż w przypadku innych materiałów, jak np. tworzywo sztuczne.

Więcej na temat taśm stalowych dowiesz się tutaj.

 

Rekomendowane artykuły