Stabilność wózków widłowych. Na czym polega i jak ją uzyskać?

wózki widłowe toyota

Utrzymanie stabilności napędzanego wózka widłowego jest łatwiejsze, gdy zrozumiesz kilka podstawowych zasad. Istnieje wiele aspektów stabilności pojazdu:

Ta dyskusja dotyczy wózków widłowych z przeciwwagą siedzącą. „Z przeciwwagą” oznacza, że ​​ciężarówka jest z tyłu obciążona przeciwwagą, aby nie przewróciła się, gdy ładunek zostanie umieszczony z przodu. Przeciwwaga jest umieszczona pomiędzy lub za tylnymi kołami i zapewnia ciężar z tyłu, aby „zrównoważyć” ciężar ładunku z przodu. Poznaj rodzaje stabilnośći:

  • Trójkąt stabilności
  • Stabilność wzdłużna
  • Stabilność boczna
  • Stabilność dynamiczna

Trójkąt stabilności dla wózków widłowych:

Gdy pojazd jest załadowany, połączony środek ciężkości (CG) przesuwa się w kierunku linii B-C. Teoretycznie maksymalne obciążenie spowoduje CG na linii B-C. W praktyce połączony środek ciężkości nigdy nie powinien znajdować się na linii B-C. Gdy pojazd jest załadowany, połączony środek ciężkości (CG) przesuwa się w kierunku linii B-C. Teoretycznie maksymalne obciążenie spowoduje CG na linii B-C. W praktyce połączony środek ciężkości nigdy nie powinien znajdować się na linii B-C.

Wózek widłowy nie przewróci się, dopóki połączony środek ciężkości wózka i systemu ładunku znajduje się w trójkącie stabilności. Wózek widłowy nie przewróci się, dopóki połączony środek ciężkości wózka i systemu ładunku pozostanie w obrębie trójkąta stabilności.

wózek widłowy toyota

Jeśli środek ciężkości przesunie się poza granice trójkąta stabilności, ciężarówka przewróci się. Prawie wszystkie wózki przemysłowe z przeciwwagą mają trzypunktowy układ zawieszenia, to znaczy pojazd jest podparty w trzech punktach. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy pojazd ma cztery koła. Oś skrętna wózka jest przymocowana do wózka za pomocą sworznia obrotowego w środku osi. Kiedy ten punkt jest połączony z przednimi kołami za pomocą wyimaginowanych linii, to trzypunktowe podparcie tworzy trójkąt zwany trójkątem stabilności (trójkąt ABC, gdzie punkt A to punkt obrotu na tylnej osi, a punkty B i C to przednie koła).

Wózki widłowe Toyota na wynajem i nie tylko

Wynajem wózka widłowego to ostatnimi czasy najbardziej popularna forma nabycia tego rodzaju sprzętu. Jest ona opłacalna szczególnie dla przedsiębiorstw, które rzadziej użytkują wózki widłowe. Toyota to marka, na którą warto zwrócić uwagę. Są one wyjątkowe ze względu na udźwig, jakość pracy jak i samą cenę. Możesz je wynająć lub zakupić w cwwblum.com

 

Rekomendowane artykuły