Wentylatory promieniowe charakteryzują się specjalnie zaprojektowaną, mocną i silną spiralną obudową, która gwarantuje długą żywotność. Jest ona nieco węższa w porównaniu do wentylatorów niskociśnieniowych. Obudowy wentylatorów promieniowych papst zbudowane są ze stali kwasoodpornej, stali nierdzewnej. Mogą być przystosowane do urządzeń pracujących w agresywnym środowisku. Dobrze sprawdzają się także w warunkach o podwyższonej wilgotności.

Zastosowanie wentylatorów promieniowych

Przeznaczeniem wentylatorów promieniowych, takich jak na przykład wentylatory promieniowe papst  (dostępne w sklepie www.wentylatory-online.pl) jest  transport czystego oraz  zabrudzonego powietrza. Idealnie sprawdzają się również przy  transporcie pyłów, a także granulatów. Najczęściej występują w instalacjach przemysłowych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, a także w transporcie pneumatycznym. Dobrze sprawdzają się także przy transporcie spalin bądź agresywnych odpadów. Szerszy typoszereg wentylatorów jest gwarancją dostępności w układach z wieloma mocami silników. Pozwala  on na  bardzo dużą elastyczność projektową.

Jeśli wentylator, to tylko najwyżej jakości

Przed wyborem wentylatora promieniowego, warto zainteresować się różnorakimi testami jakości, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa. Kontrola jakości wentylatora, opiera się na wieloletnim doświadczeniu zawodowym pracowników. Przy kontroli jakości, stosowane są nowoczesne techniki badań, które pozwalają na innowacyjne wykrywanie wad,  pomoc w pomiarach i oceny jakości w tym także przy współpracy jednostek naukowych i ośrodków badawczych w Polsce. Co jeszcze zapewnia najwyższą jakość wentylatora? Jest to ich szczegółowa kontrola we wszystkich fazach wytwarzania. Połączenia spawane są kontrolowane wizualnie oraz za pomocą badań, jaki jest między innymi  metoda magnetyczno-proszkowa, penetracyjna, ultradźwiękowa oraz rentgenowska. Zanim więc wybierzesz wentylator, upewnij się, czy spełnia on wymagania dyrektyw europejskich oraz czy są opatrzone znakiem CE. Koniecznie dowiedz się także, czy do budowy wentylatorów zostały zastosowanie materiały atestowane wysokiej klasy, z akcesoriami od sprawdzonych dostawców.

Rekomendowane artykuły