Najważniejsze urządzenia do inteligentnego domu

Systemy automatyki domowej obecnie nie są niczym nadzwyczajnym, a coraz więcej osób postanawia przeobrazić swój dom w tak zwany Smart Home.

Inteligentny dom to nie tylko wygoda i komfort, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo domowników oraz mienia. Jakie elementy są absolutnym must have jeżeli chodzi o urządzenia do inteligentnego domu? I gdzie można je nabyć? O tym w niniejszym materiale.

Czujniki do inteligentnego domu

Inteligentny dom, czyli Smart Home, choć brzmi bardzo nowocześnie i skomplikowanie, tak naprawdę jest niezwykle prosty do zrealizowania w każdym mieszkaniu. Co więcej, urządzenia, które wchodzą w skład automatyki domowej nie wymagają kucia ścian, ani jakichkolwiek skomplikowanych ingerencji w strukturę budynku. Wystarczy konkretny czujnik, smartfon oraz dostęp do Internetu. I gotowe! Jakie zatem urządzenia są najczęściej spotykane w inteligentnych domach? Należą do nich przede wszystkim:

– czujniki ruchu,

– czujniki temperatury,

– czujniki otwarcia drzwi lub okien,

– gniazdka sterowane WiFi,

– bramki/centralki.

Pokrótce omówimy każdy typ urządzeń.

Przede wszystkim, aby móc zarządzać tego typu urządzeniami, potrzebujemy na samym starcie bramkę – centralkę sterującą. Ma ona za zadanie zarządzać wszystkimi naszymi urządzeniami inteligentnymi.

Czujniki ruchu wraz z czujnikami otwarcia drzwi lub okien, mają na celu monitorowanie ruchu w pomieszczeniu w czasie naszej nieobecności. W aplikacji na smartfonie otrzymujemy pełen zapis, w jakiej godzinie drzwi lub okno zostało otwarte. Co więcej, w urządzeniach tych można zainstalować alarm, który uaktywni się, gdy urządzenie zarejestruje niepożądany ruch. Czujniki te świetnie sprawdza się w sytuacji, gdy często przebywamy na wyjazdach służbowych lub gdy wybieramy się na urlop.

Czujniki temperatury – jak sama nazwa wskazuje – monitorują temperaturę pomieszczenia, w którym się znajdują. Informacje o poziomie temperatury możemy wykorzystać do odpowiedniego ustawienia klimatyzacji oraz kontrolowania ciepła w pomieszczeniu.

Gniazdka sterowane WiFi, nazywane też inteligentnymi gniazdkami, pomagają w zdalnym zarządzaniu wszelkich sprzętów do nich podpiętych. Dzięki temu możemy ustawić np. moment włączenia czajnika elektrycznego, lub też wyłączenia podpiętego przedmiotu. Nie jesteś pewny, czy wyłączyłeś żelazko? Od teraz bez wracania się do domu, w kilka chwil sprawdzisz żelazko i w razie konieczności je wyłączysz. A to wszystko przy użyciu swojego smartfona! Dodatkowo inteligentne gniazdka zbierają informacje o poborze mocy, co ułatwi zarządzanie Twoim budżetem domowym oraz wydatkami.

Czujniki w sklepie z elektroniką Elty

Szeroki asortyment czujników do inteligentnego domu można kupić w sklepie elektronicznym https://elty.pl/. Wśród produktów znajdują się urządzenia od marki Sonoff oraz Tuya Smart Life, które są zdecydowanymi liderami wśród inteligentnych produktów do Smart Home.

Stworzenie zautomatyzowanego, inteligentnego domu nie jest procesem skomplikowanym ani wybitnie drogim. Korzyści jakie płyną z posiadania inteligentnych czujników jest nie do przecenienia. Potwierdzi to każdy mieszkaniec inteligentnego domu.

Rekomendowane artykuły