Maty antystatyczne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie pracownicy narażeni są na działania niebezpiecznych wyładowań elektrostatycznych. Dzięki nim można również zwiększyć komfort pracy. W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie kupić najlepsze maty antystatyczne oraz na co zwrócić uwagę przed zakupem.

Maty antystatyczne – gdzie kupić?

Jeżeli decydujemy się kupić maty antystatyczne lub inne maty podłogowe na stanowiska pracy, to warto postawić na produkty wykonane z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu nasze maty przez długi czas zachowają swe właściwości oraz będą się wyróżniać estetycznym wyglądem. Maty antystatyczne mają za zadanie chronić pracowników oraz sprzęt, na którym pracują. Warto, aby były to sprawdzone i trwałe maty, jakie można znaleźć w sklepie Natare: https://matypodlogowe.eu/maty-antystatyczne-esd/

W ofercie wspomnianej firmy można znaleźć nie tylko niezawodne maty antystatyczne podłogowe, ale także maty antystatyczne na blaty robocze oraz niezbędne akcesoria. Taka różnorodność sprawia, że w łatwy sposób zabezpieczymy miejsca pracy bez konieczności sprawdzania oferty wielu sklepów. Zakupy w sklepie internetowym są również rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Wszystkie maty zostały dokładnie opisane, dzięki czemu w jednej chwili możemy zapoznać się z potrzebnymi nam parametrami. Maty antystatyczne na podłogę oraz maty antystatyczne na blaty robocze to obowiązkowy zestaw w każdym zakładzie pracy, gdzie osoby wykonujące obowiązki zawodowe mogą być narażone na działanie wyładowań elektrostatycznych. Dbanie o komfort i najwyższy poziom bezpieczeństwa swoich pracowników powinno być działaniem priorytetowym każdego pracodawcy.

Maty antystatyczne – właściwości

Maty antystatyczne, jak już zostało wspomniane, mają za zadanie przede wszystkim chronić przed wyładowaniami. Maty podłogowe posiadają jednak jeszcze inne zalety, o których trzeba wiedzieć. W miejscach pracy są doceniane ze względu na swoje właściwości antypoślizgowe oraz antyzmęczeniowe. Gumowa mata znacznie poprawia komfort wykonywania pracy na stojąco. Dzięki temu staje się ona mniej męcząca, a przez to bardziej efektywna.

Dobre maty antystatyczne, jak te od firmy Natare, powinny być wykonane z odpornej i wytrzymałej gumy. Taki produkt jest między innymi wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie, różne substancje, jak oleje czy smary, a także skrajne temperatury.

Rekomendowane artykuły