Na co warto zwrócić uwagę, gdy kupujemy szafy chłodnicze?

używane szafy chłodnicze firmy Tarpom

Jednym z najczęściej spotykanych mebli w sklepach, które tworzą ich główne wyposażenie, są szafy chłodnicze. To właśnie w nich przechowywane są wszelkie napoje lub łatwo psujące się produkty. Niestety, wybór odpowiedniej szafy nie należy do najłatwiejszych ze względu na bogate oferty producentów. W dzisiejszym tekście dowiesz się, na co zwrócić uwagę, kupując szafę chłodniczą.

Agregat w szafach chłodniczych

Umiejscowienie agregatu w szafach chłodniczych jest niezwykle ważne. To właśnie od tego zależy, jakie wymiary będzie miała maszyna oraz czy użytkowanie jej będzie łatwe. Na rynku znajdziemy szafy z górną albo dolną sprężarką. Te pierwsze wyróżnia wysokość i to, że przy ich obsłudze tracimy mniej czasu, co ma związek z automatycznym odparowywaniem skroplin.

Z kolei drugi sposób umiejscowienia systemu chłodniczego pozwala zaoszczędzić miejsce i mowa tu przede wszystkim o wysokości szafy. To dobry wybór w obiektach, które nie mają dużej wysokości. Należy jednak pamiętać o tym, że zebraną ciecz w urządzeniu trzeba będzie ręcznie wylewać za pomocą specjalnego naczynia.

Klasa klimatyczna

Kolejną ważną kwestią w szafach chłodniczych jest ich klasa klimatyczna. Informuje ona Ciebie o tym, w jakim środowisku urządzenie może bezproblemowo pracować. Szafy wyprodukowane w 3 klasie klimatycznej działają w temperaturze otoczenia od +16°C do +32°C. Z kolei urządzenia działające w 4 klasie klimatycznej pracują w temperaturze otoczenia od +18°C do +38°C.

Różnice na pierwszy rzut oka nie są duże, ale w użytkowaniu jest już ona odczuwalna. Dlatego warto lepiej wydać i wyposażyć się w szafę chłodniczą wyposażoną w 4 klasę klimatyczną.

Rodzaj chłodzenia w szafach chłodniczych

Szafy chłodnicze mogą być wyposażone albo w system chłodzenia grawitacyjny (określany też mianem statycznego), albo w system chłodzenia dynamiczny (inaczej wentylatorowy). W pierwszym systemie ciecz chłodząca przemieszcza się bez wspomagania, w drugim gaz przepychany jest przez kilka wentylatorów.

Jak to wygląda w praktyce? System dynamiczny zapewnia szybsze chłodzenie i krótszy czas chłodzenia. Dlatego też eksperci polecają ten drugi system, w szczególności, jeśli szafa chłodnicza będzie często otwierana w Twoim sklepie.

Gdzie kupić szafy chłodnicze?

Sprawdzą firmą, która oferuje szafy chłodnicze używane, jak i nowe Tarpom. To profesjonalna firma, z którą warto nawiązać współpracę z wielu powodów. Z jednej strony mają ogromne doświadczenie w branży, z drugiej doceniani są za indywidualne podejście do klienta. Przekonaj się o tym samemu, zajrzyj na ich stronę: http://www.tarpom.com.pl/szafy_chlodnicze_uzywane.

Rekomendowane artykuły