Jaka jest dozwolona prędkość dla wózków widłowych?

wózki widłowe a prędkość

Wiele maszyn w zakładach produkcyjnych czy halach magazynowych musi działać wedle ogólnie przyjętych reguł i zasad. Wszystkie są przypisane w regulaminach dotyczących BHP. Prędkość wózków widłowych nie jest wyznaczona jednakowo. Istnieje kilka zależności o których warto wiedzieć, szczególnie w sytuacji, gdy sami jesteśmy operatorami lub przebywamy na terenie danego zakładu. Ta wiedza pomoże nam w określeniu czy dany operator przestrzega zasad bezpieczeństwa i ograniczeń prędkości jakie mogą występować w określonych miejscach na hali.

Wózki widłowe jako bezpieczne przykłady transportu dla produkcji i przemysłu

Ciężko sobie aktualnie wyobrazić branżę produkcyjną i przemysłową bez udziału wózków widłowych. To podstawowe elementy wyposażenia, bez których ciężko o jakiekolwiek efekty. Można śmiało powiedzieć, że wózki widłowe są uważane za jedne z bezpieczniejszych środków transportu. Służą nam głównie do przyspieszenia pracy i przenoszenia ciężkich palet towarów, które nie są możliwe do przeniesienia dla ludzkich rąk. Dzięki nim możemy ustawiać także palety na regałach przez co na magazynach panuje określony porządek. Dzięki zasadom i przepisom BHP możemy z kolei wyznaczać odpowiednie prędkości na wytyczonych drogach przez specjalne oznakowanie:

    • Proste i długie odcinki – do 18km/h
    • Drogi zewnętrzne przy budynkach – do 12 km/h
    • Drogi wewnętrzne w halach – do 6 km/h
    • Przejścia dla pracowników – do 3 km/h

wózki widłowe bydgoszcz
Wyżej wymienione wytyczne nie są jednak do końca precyzyjne, ponieważ nie ma ogólnie przyjętych limitów co do prędkości. Podane wartości są najczęściej spotykane na różnego rodzaju zakładach i halach przemysłowych. Wózki widłowe muszą jednak stosować się do ograniczeń.

CWW Blum Bydgoszcz – salon wózków widłowych Toyota, Linde, Doosan

Pełen profesjonalizm to rzadkość w dzisiejszych czasach. Jednak CWW Blum to miejsce, które gwarantuje obsługę na wysokim poziomie i ofertę dedykowaną dla każdego rodzaju firm. Wózki widłowe nowe, używane od takich producentów jak Linde, Doosan i Toyota. Możliwy także wynajem sprzętu oraz mobilny serwis wózków.

Rekomendowane artykuły