Prace w domu, które warto wykonać latem

Szczęśliwcy, którzy posiadają własny dom, mogą cieszyć się sporo większym metrażem niż właściciele mieszkań, własnym ogródkiem, w którym mogą wypoczywać i organizować spotkania z przyjaciółmi, a także i spać spokojnie, gdyż żaden irytujący sąsiad za ścianą nie zacznie robić remontu o szóstej rano w sobotę. Dom jednorodzinny to jednak nie tylko cudowne przywileje, o których wspomnieliśmy przed chwilą, ale i masa obowiązków (niestety). Raz w roku bądź raz na kilka lat należy wykonać szereg pewnych prac, które mają za zadanie utrzymać dom w odpowiednim stanie czy np. poprawić komfort życia użytkowników zimą, a mieszkanie w nieocieplonym domu podczas mroźnych, a nawet chłodni dni nie jest niczym przyjemnym. Latem natomiast w takim budynku jest po prostu zbyt gorąco, co pogarsza komfort wszystkich mieszkańców.

Docieplanie granulatem budynku

Do najważniejszych zadań, jakie mamy do wykonania latem (a które mogą być wykonane także późną wiosną czy też wczesną jesienią, zaraz po lub jeszcze przed okresem grzewczym) jest m.in ocieplenie domu czy wymiana zaworów w grzejnikach. Jedną z najpopularniejszych metod ocieplenia budynku jest dziś docieplanie granulatem z celulozy, styropianu lub wełny. Warto zauważyć, iż aż 30% ciepła, jakie są generowane przez grzejniki, ulatnia się zimą przez dach i sprawia, że wewnątrz domu jest po prostu chłodno. Wykonanie docieplania granulatem jednak zatrzymuje ten proces, a ciepło pozostaje w pomieszczeniach. Dzięki temu zimą będziemy mogli ograniczyć ogrzewanie, co przełoży się na niższe rachunki. Latem natomiast równomiernie rozprowadzona warstwa celulozy ochroni nasz dom przed grzaniem się – wewnątrz zatem będzie chłodniej niż na zewnątrz, gdy będą panować nieznośne upały. Jeśli chodzi o zalety – docieplanie granulatem to znakomite rozwiązanie, które sprawdzi się nawet w najbardziej stromych i nierównych miejscach. Ponadto ogranicza występowanie wilgoci, co sprawia, że będziemy mogli zapomnieć o grzybach czy pleśni. Granulat odstrasza także szkodniki, takie jak owady i kuny, jest również ognioodporny – w zetknięciu z płomieniami po prostu je gasi. Docieplanie granulatem wykonuje się specjalnym urządzeniem, który może obsługiwać wykwalifikowany pracownik, dlatego też musimy skorzystać z usług cenionej na polskim rynku firmy, takie jak na przykład Prodartech – https://www.prodartech.pl/wdmuchiwanie-granulatow/

Pozostałe prace

Jeśli zaś chodzi o inne prace – może to być naprawa przeciekającego dachu, uszczelnienie nieszczelnych okien, wymiana zaworów w grzejnikach, wymiana samych grzejników. naprawa elewacji, a także liczne prace ogrodowe i wiele, wiele innych rzeczy.

Rekomendowane artykuły