Produkcja części do ładowarek – najważniejsze informacje

ładowarka kołowa

Sprzęt budowlany jest podstawą niemal wszystkich prac budowlanych. Przede wszystkim mocno eksploatowany jest podczas wykonywania prac ziemnych. Swoją ważną rolę ładowarki i inne maszyny budowlane odgrywają jeszcze przed powstaniem obiektu budowlanego, przygotowując dla niego teren. Przygotowanie podłoża, wykopy czy ładowanie materiału sypkiego to główne zadania ładowarek. Przyjrzyjmy się bliżej temu pojazdowi.

Funkcje ładowarek budowlanych

Ładowarki wykorzystuje się w różnych celach, jednak najczęściej ich praca jest związana z nabieraniem sypkiego materiały na łyżkę i i jego transportem w inne miejsce lub na samochody ciężarowe. Niezbędnym elementem takiej ładowarki jest zatem łyżka osadzona na ramionach i wysięgnikach, która pozwala na nabranie materiału. Ruchome ramiona pozwalają zaś na podniesienie łyżki i opuszczenie łyżki w określonym miejscu zsypując towar. Ładowarki służą więc najczęściej do ładowania piasku, żwiru, kamieni i wielu innych towarów.

Części do ładowarek mają znaczenie

Praca w ciężkich warunkach nie sprzyja maszynom i ich żywotności. Wiele elementów ulega zużyciu i wymaga wymiany. Produkcja części do ładowarek będzie zatem bardzo istotna dla firm posiadających wiele maszyn budowlanych. Wśród najbardziej narażonych na zużycie części ładowarek znajdują się gąsienice stalowe (w przypadku ładowarki z podwoziem gąsienicowym), płytki jezdne na gąsienicy, koła napędowe, rolki jezdne, a także lemiesze na łyżkach ładowarki.

Produkcja części do ładowarek

Na rynku funkcjonuje kilka firm, które są wyspecjalizowane w produkcji części zamiennych do wielu modeli ładowarek kołowych oraz ładowarek gąsienicowych. W produkcji elementów stalowych narażonych na ścieranie używa się najczęściej stali trudnościeralnej HB500, która wykazuje bardzo wysoką odporność. Systemy zębowe do łyżek koparek, koparko-ładowarek, a także ładowarek mają bezpośredni kontakt z ziemią, twardymi materiałami sypkimi, gliną a także korzeniami drzew. Do ich produkcji najlepiej wykorzystywać stal pochodzącą z najlepszych, renomowanych hut, ponieważ jakość stali zagwarantuje uzyskanie dobrego jakościowo produktu.

Więcej o częściach do ładowarek przeczytasz na stronie https://entrack.pl/czesci-do-ladowarek/.

Rekomendowane artykuły