Rodzaje i zastosowanie oczyszczarek

Stal

Oczyszczarka jest jednym z tych urządzeń, które znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle. Takie urządzenie występuje w różnych wersjach i stosuje przeróżne metody, przez co cieszy się dużą popularnością w wielu różnych, niezwiązanych ze sobą branżach.

Typy oczyszczarek

Obecny rynek oferuje wiele różnych rodzajów oczyszczarek. Dzięki tak dużej różnorodności w typach i sposobach działania maszyny te są dostosowane do przeróżnych rodzajów prac. Wśród wszystkich oczyszczarek ze względu na metodę pracy wyróżnia się trzy podstawowe typy takiego urządzenia:    

  • oczyszczarki turbinowe (wirnikowe) – w tym rodzaju maszyn łopatki wirującej turbiny wprawiają w ruch ścierniwo,
  • oczyszczarki inżektorowe – specjalny pistolet zasysa przez ciśnienie ścierniwo,
  • oczyszczarki pneumatyczne (ciśnieniowe) – energia wprawia w ruch czyściwo, które składa się nie tylko z materiału ściernego, ale również i ze sprężonego powietrza.

Wszystkie te metody sprawdzają się bardzo dobrze, ale w konkretnych pracach, dlatego mimo wszystko jedno urządzenie nie jest w pełni uniwersalne, ale dzięki wielu różnym rodzajom z łatwością można znaleźć jednak coś odpowiedniego. Oczyszczarki bywają w wielu miejscach niezbędne.

Zastosowanie oczyszczarek

Oczyszczarka, jak sama nazwa na to wskazuje, ma za zadanie oczyszczać sprzęt różnego typu. Zazwyczaj są to różne konstrukcje, odlewy czy wyroby hutnicze wykonane ze stali. Oczyszczarek używa się do różnych prac, między innymi: do usuwania starych i uszkodzonych powłok malarskich, do przygotowania powierzchni sprzętu pod nowe malowanie, aby nadać szorstkości metalowej powierzchni, aby zmatowić daną powierzchnię czy zregenerować formę do metali, szkła czy gumy. Oczyszczarki świetnie dają sobie radę z czyszczeniem i śrutowaniem nawet najbardziej szczegółowych detali. Nowoczesne oczyszczarki warto zakupić u sprawdzonych producentów i dystrybutorów jak http://tech-metal.com/?mod=47

Rekomendowane artykuły