Zastosowanie zaworów pneumatycznych

Zawory pneumatyczne to uniwersalne rozwiązania, które często wykorzystywane są przy różnego rodzaju instalacjach. Sprawdzą się do przepływu takich mediów jak: woda, gaz lub olej.

Wykorzystanie

Zadaniem zaworów pneumatycznych jest odcinanie, otwieranie oraz regulacja przepływu konkretnego medium w instalacji. Jest to rozwiązanie uniwersalne, które sprawdza się w wielu gałęziach przemysłu. Najczęściej wykorzystywane są w budownictwie, przemyśle oraz wodociągach. Możesz je także zastosować w systemach grzewczych i chłodzenia, w maszynach służących do produkowania tekstyliów, urządzeniach w pralniach przemysłowych i innych.

Zalety zaworów pneumatycznych

Zawory pneumatyczne wytwarzane są z trwałych surowców, które są odporne na działanie negatywnych czynników. Stal czy mosiądz, to materiały, które najczęściej wykorzystuje się do ich budowy. Są odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Zawory pneumatyczne nadają się do pracy zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach. W każdym modelu znajdują się uszczelki, które gwarantują szczelność. Zawory wykonane ze stali nierdzewnej sprawdzą się w środowiskach agresywnych z podwyższoną temperaturą. Modele wykonane z mosiądzu znajdą swoje zastosowanie w instalacjach z przepływem cieczy czy sprężonego powietrza. Decydując się na mosiężne zawory zyskujesz długą żywotność oraz krótki czas reakcji.

Rodzaje zaworów

W przypadku zaworów pneumatycznych, możemy wyróżnić różne rodzaje w zależności od kierunku przepływu oraz możliwości natężenia. Na rynku dostępne są zaworu od dwu do pięciu dróg, które prowadzą do zaworu. Modele SFP posiadają gwintowane przyłącza, SCEP to zawory rozdzielające ekonomiczne. Wyróżnić możemy również modele SIP, które cechują się dużą przepustowością oraz SIEP – parametrami przypominające zawory SIP, ale o mniejszych gabarytach. Dostępne są jeszcze zawory SNP montowane bezpośrednio na przepustnicach czy zasuwach.

Szukając trwałych rozwiązań do swoich instalacji, skorzystaj z oferty firmy Te-Ha-Bud: http://www.zawory.com.pl/zawory-pneumatyczne,z,30.html, gdzie znajdziesz szeroki asortyment zaworów pneumatycznych i nie tylko.

Rekomendowane artykuły