Rodzaje komór dla badań kompatybilności elektromagnetycznej – to warto wiedzieć

urządzenie do badania kompatybilności elektromagnetycznej

Obecne technologie dają dużo możliwości w różnych dziedzinach życia. Podobnie jest również w elektronice i elektryce. Inżynierowie prześcigają się w projektowaniu urządzeń, które mają ułatwiać nam życie. Aby ono weszło na rynek musi spełniać pewne normy i przejść badania kompatybilności elektromagnetycznej. W testach wykorzystuje się różne typy komory oraz sprzęty. Zatem na jaki typ warto postawić i gdzie znaleźć właściwe laboratorium? Sprawdź poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Badania kompatybilności elektromagnetycznej – rodzaje

Badania te pozwalają określić, czy dane urządzenie jest zdolne do pracy w określonym środowisku elektromagnetycznym. Ponadto weryfikuje, czy nie wpływa źle na inne urządzenia i czy jest odporne. Żeby takie badanie wykonać, potrzebne jest odpowiednie laboratorium. Do przeprowadzenia testów wykonuje się cztery typu komór. Wśród nich wyróżniamy komorę:

  • SAC – z j.ang. oznacza Semi Anechoic Chamber, czyli komora bezodbiciowa przeznaczona dla branży motoryzacyjnej,
  • GTEM – z j.ang. Gigahertz Transverse Electromagnetic, jest to jedna z najbardziej uniwersalnych komór ze względu na wielkość oraz cenę. Kształtem przypomina ostrosłup,
  • FAR – z j.ang. oznacza Fully Anechoic Room. Polega na modyfikacji SAC,
  • Rewerberacyjna – nie posiada absorberów w swoim wnętrzu.

Wyżej wymienione komory to najczęściej występujące. dla dużych pojazdów czy helikopterów wyróżniamy większe komory od 10 metrów.

Gdzie przeprowadzić badania kompatybilności elektromagnetycznej?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Aby badanie miało sens laboratorium musi być dobrze przygotowane i powinno wykorzystywać wysokiej jakości sprzęt oraz posiadać specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Dla małych urządzeń świetną alternatywa dla pomiaru promieniowania pola bliskiego jest skaner. Wszystkie wyżej wymienione czynniki spełnia profesjonalna firma W2. Od wielu lat przeprowadza badania kompatybilności elektromagnetycznej co przekłada się na grono zadowolonych klientów. Czym się wyróżnia na tle konkurencji? Po pierwsze wysokiej jakości sprzętem od międzynarodowych producentów, między innymi: EMSCAN, KIKUSUI. Po drugie świetnymi specjalistami, którzy przygotowują raport z przeprowadzonych badań. Po trzecie wcześniej ustalonym harmonogramem z osoba zainteresowaną. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej sprawdź stronę, która znajduje się pod linkiem:
http://www.w2.bydgoszcz.pl/laboratorium-emc/

Rekomendowane artykuły